تبلیغات
طرفدارن مدرسه ی شبانه روزی و فیلم و سریال - مسخره کردن شخصیت پرنسس ایزابلا در حریم سلطان +عکس

شخصیت “پرنسس ایزابلا” در سریال ترکیه ای “حریم سلطان” از موضوعات گرم روزنامه های ترکیه شده است و این شخصیت هم در روزنامه ها و هم در برنامه های تلویزیونی مورد تمسخر قرار گرفته است.

آنها مینویسند: پرنسسی که هنوز یک هفته هم نشده به قصر سلیمان آمده و یک کلمه هم زبان ترکی بلد نیست پس از چند روز بدون مترجم کاملاً مسلط زبان سخت ترکی را با تسلط صحبت میکند!

پرنسس ایزابلا در حریم سلطان

اما نکته جالبی که این روزنامه ها به آن دست پیدا کرده اند حقیقت امر است؛آیا چنین پرنسسی وجود خارجی دارد؟

طبق داستان این سریال “پرنسس ایزابلا”توسط دزدان دریایی دزدیده شده و بالاخره به قصر سلطان سلیمان میرسد و سلیمان عاشق و شیفته این پرنسس می شود!

اما حقیقت ماجرا از زبان تاریخ نویسان ترکیه:

“پرنسس ایزابلا فورتونا” همسر ولیعهد اسپانیا بوده که در سال ۱۴۵۱ بدنیا آمده و مشهور به ” شهبانوی کاستیا و آراگون” میباشد،طبق تطابق تاریخی وقتی “سلطان سلیمان” بدنیا آمده او ۴۳ سال داشته،در واقع این پرنسس اصلاً به استانبول نیامده و دزدیده نشده است.

او یک دختر جوان نبوده بلکه در زمانی که سلطان سلیمان به سلطنت میرسد او ۶۹ ساله و بسیار پیر بوده،ایزابلا درشت هیکل بوده و وقتی با عنوان پرنسس به دنیا آمده, اسپانیا تحت سلطنت ۷۴۰ ساله حکومت مسلمانان بوده است.تاریخ : شنبه 9 شهریور 1392 | 10:41 ق.ظ | نویسنده : lovely | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.